Echipele probabile înaintea etapei 29

Publicat: 08 May. 2009, 19:10 Actualizat: 09 May. 2009, 01:05 Special
Echipele probabile  înaintea etapei 29

Înaintea fiecărei etape, www.liga2.ro vă prezintă în exclusivitate formațiile de start ale combatantelor din cele două serii ale eșalonului secund. Pentru runda a 29-a, garniturile care, cel mai probabil, se vor înfrunta sunt următoarele:

 

Seria I
 

 

Delta Tulcea – FC Snagov

Delta Tulcea: Olteanu – Petean, Valdez, Grigorov, V. Crețu – P. Anton, Coconașu, N.Crețu, Horovei -  Borza,  Costescu

FC Snagov: Olteanu – Al. David, Cozma, Posteucă, M. Florea – Bereșoaie, Al. Radu , Al. Covaciu, V. Dinu I – G. Ene, Rădulescu

 

 

Dunărea Galați – Dunărea Giurgiu

Dunărea Galați: Mindileac – G. Dima. E. Cristian, Velescu, Al. Cristea – Cristescu , Cioinac, D. Popescu , Mauro Silva – V. Munteanu, Neta

Dunărea Giurgiu: Dragne – Tatarciuc, Ciocîrlan, Damian, Ed. Nicola – C. Gheorghe, Al. Radu, Cojenel, Ochia – Șt. Iordache, Bâftoi

 

 

Ceahlăul Piatra Neamț – Cetate Suceava

Ceahlăul Piatra Neamț: Hărăguță – Burlacu, Vițelaru, Forminte, Barna – I. Bădescu, Achim, Cebotaru, Miron – Gafița, Doicaru

Cetate Suceava: Rohețki – Ailenii, Sevaciuc, Halip – Golofcă, Romaniuc, Onciu, Homneac, Șuleru – Dumitru, Guriță 
 

 

Dinamo II – CS Buftea

Dinamo II:
Vlad – Melinte, Soare, I. Nae, Dragomir – Awoa Zoa, G. Marcu, Dragalina, Pulhac – Bădăuță, Predescu

CS Buftea:
Oghinciuc – Stegaru, Tomozei, D. Badea, Tutunaru – T. Stan, Dorobanțu, Cr. Vlad, Goșman – Vrăjitoarea, A. Dumitrescu
 

 

Petrolul – FCM Bacău

Petrolul: Morar – Odoroabă, Stoica, Costache, Ghiță – Tudor, Stana – Budescu, Tincu, Coțan – Arnăutu

FCM Bacău: Hăisan – Codreanu, Spiridon, Vajou, Dobârceanu – Doboș, Boboc, Taban, Mihălăchioaie – Neagu, Câmpeanu
 

 

Concordia Chiajna – Sportul Studențesc

Concordia Chiajna: Niță – Pătru, Ciolcă, Stativă, M. Dumitru  – Cr. Balașa – Ciubotariu, Șt. Pop, C. Iliescu, A. Crețu – Diniță

Sportul:
Samoilă – Farmache, Patrichi, Lung, Rusu – Irimia, Ghinga, Lungu, Ferfelea – Postolache, Curelea

 

 

Seria II
 

 

FCM Târgoviște – Universitatea Cluj

FCM Târgoviște: Zegheru – Dinu, P. Mihai, Reginaldo, Necatu – I. Constantin, Anton, Boroș, B. Popescu – L. Mihai, Pătrașcu

U Cluj: Fărcaș – Ungurușan, Cordoș, Szilagyi, Suller – A. Ionescu, Soporan – Budean, Șuteu, Buș – Sântejudean
 

 

FCM Târgu Mureș – Liberty Oradea

Tg. Mureș: Botoșer – Cr. Pop, Gongolea, Fl. Moldovan, Turcu – Gego, Stere, Ragipovic, Șaim – Vancea, Gheju

Liberty: Huțan – B. Străuț, Salamon, Oltean, Popovici – Sorian, L. Rus, Chiș, R. Iacob – Cigan, Dochița
 

 

Minerul Lupeni – Internațional Curtea de Argeș

Minerul:
Ciucă – Vodiță, Ișfan, Câmpeanu, Kelemen – Nicorec, Dumitra, R. Cristian, Bozian – Gideon, Chițu

Internațional: Pampea – Matei, Chiricheș, Popa, Vlad – Constantinescu, Vezan, Stan, Frăsineanu – Kone, Jianu

 

 

Dacia Mioveni – ACU Arad

Dacia:
Ilie – Moșteanu, Olteanu, Stoica, Vladu – Enache, Costin, Năuiu, Badea – Ionescu, Dumitrescu

ACU: Pășcălău – Mușuroaia, Nicolau, Miculescu, Filaret – Paina, Roșca, Bota, Iambor – Drăgan, Țârlea
 

 

CFR Timișoara – Unirea Alba Iulia

CFR: Mutu – Boabeș, Yamamoto, Geamăn, Bertea – Goșa, Neagoie, Milosavljevic, D. Rădoi – Sz. Szekely, M. Jovanovic

Unirea Alba Iulia: Rotaru – I. Bălan, Poverlovic, Pistol, Bucurică – C. Selagea, Dâlbea, Fl. Dan – G. Grozav, C. Cristea – B. Verdeș
 

 

CSM Râmnicu Vâlcea – UTA Arad

CSM Rm. Vâlcea: Perianu – Mihuț, C.Dinu, Kutlacik, P.Goge-D.Orac, Săceanu, S.Popescu, R.Dobre-Stromajer, Câju

UTA: Mârne – Toc, Pascariu, Pocuca, Pașcovici – Mutulescu – Nădaban, Lee, Copil, Ghindaru – Drida
 

 

Arieșul Turda – Drobeta Turnu Severin

Arieșul: M. Moldovan – Timar, Țânc, Panaitescu – Ciortea, Pintea, Iurișniți, Dianu – Fl. Turcu, Lupașcu, Dâmbean

Drobeta: Pânzaru – N. Poenaru, Ghicu, Ignat, Epure – Jenaru, Gărgălie, Moutinho, E. Stoica – I. Ivan, Fotescu
 


Jiul Petroșani – Mureșul Deva

Jiul: Hotoboc – Răduțoiu, Stancu, I. Dumitru,  Cruceru – Ilin, M. Gheorghe, Drăghici, Apetri – Gheți, Moldovan

Mureșul: Rahoveanu – Savin, Zaiați, Dosan, I. Câmpean – Grigoruță, Sătmar, Vajda, Albinaru – Bițiș, Lintaru
 

 

FC Bihor – Mechel Câmpia Turzii

FC Bihor: Paul (Szász) – Țârcă, Șomodean, Cozma, A. Achim – Opriceană, Filip, Andor, Floruț – Lukács, R. Radu

Mechel: Fekete – Oroian, Mitrea, Husar, L. Kelemen – Perde, Ghenți, Feher, Chioran – Sancira, Fertea

 

Publicat: 08 May. 2009, 19:10 Actualizat: 09 May. 2009, 01:05 Special
Pe aceeași temă