Echipele probabile

Publicat: 17 Apr. 2009, 00:17 Actualizat: 17 Apr. 2009, 13:31 Special
Echipele probabile

Vineri și sâmbătă se dispută meciurile etapei a 25-a din liga secundă. www.liga2.ro vă prezintă în exclusivitate echipele probabile. Runda va fi deschisă vineri de la ora 11.00 de trei meciuri din seria I: Știința Bacău – Sportul Studențesc, Dinamo II – FC Snagov și FC Ploiești – Cetatea Suceava. Sâmbătă sport.ro va transmite în direct partidele Concordia Chiajna – Petrolul Ploiești (ora 11.00) și CSM Râmnicu Vâlcea – Internațional Curtea de Argeș (ora 13.00).

 


SERIA I

Vineri
 

 

Dinamo II – FC Snagov

Dinamo II:
Matache – Melinte, Nițu, Grigore, Awoa Zoa – Mușat, Marcu, Bucșă, Predescu – Voican, Mendy
FC Snagov: Olteanu – Al. David, Cozma, Posteucă, M. Florea – Bereșoaie, Al. Radu , Al. Covaciu, V. Dinu I – G. Ene, V. Dinu II
 

 

FC Ploiești – Cetatea Suceava

FC Ploiești: Miron – Mihalche, Rohat, Oprsal, Sandu – Paulinho, V. Gheorghe, Seto, Stan – Alexe, Lemnaru
Cetatea: Rohețki – Bernard, Sevaciuc, Halip – Golofca, Romaniuc, Onciu, Celpan, Tomescu – Guriță, Șuleru
 

 

Știința Bacău – Sportul Studențesc

Știința: Sardescu – C. Dobre, Evora, Matei, Bucuroaia – Păunescu, Ivașcă, Duru, Gh. Badea, Coman, I. Radu
Sportul: Samoilă – Ciupe, Patrichi, Lung, Rusu – Postolache, Irimia, Ghinga, Frrfelea – Truță, Curelea

 

Sâmbătă
 

 

CS Buftea – Dunărea Giurgiu

Buftea: Oghinciuc – Tutunaru, D. Badea, Stegaru, Tomozei – Dumitrescu, Dorobanțu, Cr. Vlad, Goșman – Vrăjitoarea, Rupa
Dunărea: Neagu – C. Gheorghe, Șanțmare, Ciocălan, Damian, Nicola – Ochia, Cojenel, Al. Radu – M. Stan, Bănaru.
 

 

Ceahlăul Piatra Neamț – FC Botoșani

Ceahlăul: Savu – Burlacu, Vițelaru, Forminte, Macovei – I. bădescu, Achim, Cebotaru, Miron – Gafița, Tudosă
Botoșani: Bordeanu – Patache, Ov. Ciobanu, Tincu, Acsinte – Apostol, Ciornei, Pleniceanu, Vrabie – Matei, Ghiceanu
 

 

Dunărea Galați – FCM Bacău

Dunărea: Mindileac – Cristescu, E. Cristian, Velescu, Al. Cristea – V. Munteanu, Cucu, Cioinac, Mauro Silva – A. Popescu, I. Enache
Bacău: Hăisan – Codreanu, Spiridon, Vajou, Mihălăchioaie – Doboș, R. Cojocaru, Taban, Boboc – Huiban, Câmpeanu
 

 

Concordia Chiajna – Petrolul Ploiești

Chiajna: Niță – Pătru, Stativă, Ciolcă, Ciubotariu – Bălașa – Iliescu, Ungureanu, Nedelcu, Danteș – Diniță
Petrolul: Moraru – Costache, Bozga, M. Tudor, L. Dumitru -  Coțan, Tincu – Stana Marinescu, Budescu – Arnăutu
 

 

Prefab – Progresul nu se dispută deoarece ambele echipe au fost excluse din campionat.
Delta Tulcea stă deoarece Forex s-a retras din campionat.
 

 

SERIA A II-A
 

 

Sâmbătă
 

 

CFR Timișoara – “U” Cluj

CFR: Mutu – Goșa, Yamamoto, Geamăn, Bertea – Dudaș, Neagoie, D. Rădoi, Murineanu – Szekely, Pecarov
"U" Cluj: Fărcaș – Ungurușan, Marincău, Szilagyi, Iuhas – Suciu, Dolha, Ad. Ionescu, Țene – Sântejudean, Băd
 

 

Unirea Alba Iulia – Liberty Oradea

Unirea: Rotaru – Bălan, Poverlovici, Bumbac, Bucurică – S. Costea, Dâlbea, Fl. Dan, Selagea – T. Moldovan, Grozav
Liberty: N`doye – Florean, Salamon, Deaconescu, Popovic – L. Rus, Danci, Sorian, Birtalan – Cigan, Bocsofoldi
 

 

ACU Arad – UTA

ACU: Pașcalău – Aldea, Nicolau, Miculescu, Filaret – Paina, Roșca, Bota, Iambor – A. Drăgan, C. Luca
UTA: Mârne – Toc, Pocuca, Pașcovici, Văsâie – Drida, Mutulescu, Fritea, Jăpălău – Edson, Țucudean
 

 

Dacia Mioveni – FC Drobeta Turnu Severin

Dacia: Ilie – Moșteanu, Stoica, Olteanu, Neagu – Enache, Costin, Năuiu, Marinescu – Ionescu, Dumitrescu
Drobeta: Hârsu – Stroe, Amzucu, Ignat, Epure – Moutinho, Mitic, Gărgălie, Păun – Jenaru, Bozga
 

 

Minerul Lupeni – Mureșul Deva

Minerul: Ișfan – Vodiță, Irina, Kelemen, Dumitra – R. Cristian, Daj, Apostol, Roman – Boroiban, Gideon
Mureșul: Rahoveanu – Savin, Dosan, Zaiați, I, Câmpeanu – Chirciu, J. Vajda, Sătmar, Pribac – Bițiș, Lintaru
 

 

FCM Târgu Mureș – Mechel Câmpia Turzii

FCM Târgu Mureș: Botoșer – Cr. Pop, Fl. Moldovan, Gongolea, L. Turcu – Antal, Ragipovic, M. Stere, Șaim – Gheju, Târnăvean
Mechel: Fekete – Oroian, Husar, Mitrea, Chioran – Perde, Grigorșcuță, Siecoban, Ghenți – Sancira, Perdea
 

 

FCM Târgoviște – Jiul Petroșani

FCM Târgoviște: Zegheru – I. Constantin, Oană, P. Mihai, Necatu – B. Popescu, Anton, Boroș, Bruno – Sagna, Cherchez
Jiul: Hotoboc – Răduțoiu, Oneț, Stancu, Vădrariu – Cruceru, M. Gheorghe, Apetri, Gheți – Antohi, Moldovan
 

 

Arieșul Turda – FC Bihor Oradea

Turda: Pascal – Pașca, Miclea, Timar – Bilia, Pintea, Panaitescu, Tânc – Hardău, Lupașcu, Pârvu
FC Bihor: Szasz – Țârcă, Muscă, Șomodean, D. Sânmărtean – Opriceană, Baiano, C. Bucur, Floruț (Novak) – Tomaz, Lucas
 


CSM Râmnicu Vâlcea – Internațional Curtea de Argeș, ora 13:00

CSM Râmnicu Vâlcea: Perianu – Pasăre, Vișa, C.Dinu, P.Goge –  I.Popa, Sg. Popescu, Săceanu, R.Dobre – Câju, Stromajer
Internațional: Pampea – Vlad, Chiricheș, Ciobanu, Frăsineanu – Dicu, Raduț, Stan, Cătălin Lazăr – Itu, Stoianof
 

Publicat: 17 Apr. 2009, 00:17 Actualizat: 17 Apr. 2009, 13:31 Special
Pe aceeași temă