![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Cristina Ionescu vrea să revină în arbitrajul de elită, după naștere. Cea mai cunoscută femeie-arbitru din România va deveni mamă în luna aprilie.
Arbitra născută în Valea Jiului spune că va reveni în elită și nu va sta departe de gazon: „Voi avea o fetiță și nu-mi doresc decât să fie sănătoasă. M-am lăsat de sport pentru că nu am mai vrut să forțez. Am mai luat și în greutate, dar mă simt bine. După ce voi naște voi face o scurtă pauză pentru că am de gând ca în vară si revin pe teren. Începe campionatul și nu am de gând să mă las. Vreau să continui la același nivel și chiar mai sus, dacă voi fii sănătoasă. Îmi lipsește foarte mult activitatea competițională”, a spus Cristina.
articol scris de Loredana Juglea
Â