![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Consiliul Județean a anunțat demararea lucrărilor de construire a viitorului stadion municipal de pe Aleea Parcului, după ce marți au fost încheiate măsurătorile topometrice și s-a dat startul excavărilor
Â
Astfel, luni și marți s-au efectuat măsurători și marcaje cu var, pe locul viitoarei tribune I și au început excavări pentru realizarea stației de betoane care va deservi șantierul. Stația va fi amplasată pe fostul teren de zgură.
Â
Muncitorii vor trece mai apoi la marcajele pentru realizarea tribunei II. “Este posibil ca, încă din cursul zilei de 29 iulie a.c., să înceapă lucrările de săpare a fundațiilor, într-o primă fază a celor de la viitoarea tribună I”, se arată într-un comunicat al Consiliului Județean.
Â
Lucrările de construire a noului stadion au termen de finalizare în data de 15 iulie 2011.
Â