Teo Crăciunescu va arbitra FC Argeș – CS Otopeni

Publicat: 10 Mar. 2010, 17:16 Actualizat: 19 Mar. 2010, 13:41 Arbitri
Teo Crăciunescu va arbitra  FC Argeș – CS Otopeni

UPDATE: Față de
arbitrii și asistenți nominalizați inițial de CCA au avut loc doar
două schimbări, ambele la meciul Mureșul Deva – Gaz Metan CFR.
Astfel, centralul Constantin Romulus Pop a fost înlocuit cu Adrian
Stănescu, iar asistentul Nicolae Megheșan a fost schimbat cu Emil
Cristea. Totodată s-au desemnat și arbitrii de la meciul CSM
Râmnicu Vâlcea – FC Silvania, care se va juca o dată cu celelalte
meciuri din etapa a XX-a și nu pe 31 martie așa cum a fost
reprogramat inițial.

Teodor Crăciunescu este cel mai important arbitru delegat să la
un meci de liga a doua în cadrul etapei a XX-a. Centralul din
Râmnicu Vâlcea va conduce ostilitățile din meciul FC Argeș – CS
Otopeni și va fi ajutat de asistenții Lucian Sârbu și Dănuț
Dumitru.

Iată lista completă a arbitrilor și a asistenților din acest
weekend.

Seria
I:

FC Botoșani – Concordia Chiajna
Arbitru: Marius Bocăneală (Galați); Asistenți: Gabriel Bârjac și
Ferencz Tunyogi (ambii din Zalău)

Dunărea Galați – Tricolorul Breaza
Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: Daniel Hulubei
(Vaslui) și Paul Dimancea (Constanța)

Delta Tulcea – CSM Râmnicu Sărat
Arbitru: Cristian Sava (Bacău); Asistenți: Joszef Fodor (Odorheiu
Secuiesc) și Joszef Peter (Sfântu Gheorghe)

FCM Bacău – Steaua II
Arbitru: Dan Monea (Cuj); Asistenți: Costin Florescu (Satu Mare) și
Ionuț Câmpeanu (Cluj)

Dinamo II – Gloria Buzău
Arbitru: Cristina Babadac (Alexandria) ; Asistenți: Irina Mîrț
(București) și Monica Rigo (Cluj)

Săgeata Stejaru – FC Snagov
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Dan Popescu (Buzău) și
Liviu Guloiu (Tisău)

Farul Constanța – Victoria Brănești, ora 13.00
Arbitru: Adrian Comânescu; Asistenți: Florin Păunescu și Nicolae
Dobrică (toți din Râmnicu Vâlcea)

Sportul Studențesc – Petrolul
Ploiești
,
duminică ora 13.00

Arbitru: Mihai Prodan (Cluj); Asistenți: Florin Potora (Turda) și
Marius Nicoară (Băile Herculane)

Cetatea Suceava – Dunărea Giurgiu, nu se dispută

Seria a
II-a:

FCM Târgu Mureș – Minerul Lupeni
Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara); Asistenți: Radiu Iulius Timar
(Marghita) și Ciprian Danșa (Oradea)

FC Argeș – CS Otopeni
Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Lucian
Sârbu și Dănuț Dumitru (ambii din Focșani)

Mureșul Deva – Gaz Metan CFR
Arbitru: Adrian Stănescu (București); Asistenți: Emil Cristea
(Arad) și Lucian Dan Ilieș (Brașov)

U Cluj – FC Bihor
Arbitru: Mihai Ene (București); Asistenți: Marian Gaspar și Bogdan
Gheorghioiu (ambii din Timișoara)

Jiul Petroșani – Fortuna Covaci
Arbitru: Ștefan Erdei (Oradea); Asistenți: Adrian Udrea și Mihaela
Popescu (ambii din Târgu Jiu)

CSM Râmnicu Vâlcea – FC Silvania
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Daniel Hârlab
(Brașov) și Mihai Cantemir (Voila)

Arieșul Turda – FC Baia Mare
Arbitru:Constantin Romulus Pop (Târgu Mureș); Asistenți: Daniel
Mitruți (Craiova) și Cătălin Haramuz (Reșița)

UTA Arad – CFR Timișoara, nu se dispută

FC Drobeta – Dacia Mioveni, nu se dispută

Publicat: 10 Mar. 2010, 17:16 Actualizat: 19 Mar. 2010, 13:41 Arbitri
Pe aceeași temă