Teo Crăciunescu conduce derby-ul ilfovean

Publicat: 24 Feb. 2010, 16:12 Actualizat: 24 Feb. 2010, 16:15 Arbitri
Teo Crăciunescu  conduce derby-ul ilfovean

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit brigăzile de arbitri ce
vor conduce partidele primei etape a returului ligii secunde.
Teodor Crăciunescu a fost delegat la derby-ul ilfovean dintre FC
Snagov și Victoria Brănești, iar Andrei Florin Chivulete va împărți
dreptatea în Regie, în cea mai interesantă confruntare a etapei,
dintre Sportul Studențesc și Concordia Chiajna. Meciul oficial de
debut al lui Viorel Hizo pe banca „șepcilor roșii” va fi arbitrat
de Claudiu Baboia.

Seria
I

FCM Bacău – CSM Râmnicu
Sărat
, vineri, 17.30
Arbitru: Hanceariuc Bogdan (Iași); Asistenți: Loghin Claudiu Marian
(Pașcani) și Midișan Adrian (Constanța)

Dunărea Galați – Delta
Tulcea

Arbitru: Popa Cătălin (Pitești) Asistenți: Mitruți Daniel
(Craiova)și Mușetoiu Elena (Câmpulung Muscel)

Dinamo II – Tricolorul
Breaza

Arbitru: Voicu Emil (Bacău); Asistenți: Fridl George Marian
(Comănești) și Dobrică Nicolae (Râmnicu Vâlcea)

FC Botoșani – Gloria
Buzău

Arbitru: Ivan Ionel (Brăila); Asistenți: Szanto Lorant (Târgu
Mureș) și Teodor Cătălin (Brăila)

Săgeata Stejaru – Petrolul
Ploiești
, ora 13.00
Arbitru: Istrate Dragoș (București); Asistenți: Babadac Ionuț
(Alexandria) și Constantinescu Andrei (București)

FC Snagov – Victoria Brănești
, duminică, ora
11.00
Arbitru: Crăciunescu Teodor (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Nicoară
Marius (Băile Herculane) și Haramuz Silviu Cătălin (Reșița)

Farul Constanța – Dunărea
Giurgiu
, duminică, ora 11.00
Arbitru: Ionescu Cezar Georgian (Buzău); Asistenți: Avram Valentin
(București) și Popescu Adrian (Craiova)

Sportul Studențesc –
Concordia Chiajna
, duminică, ora 13.00
Arbitru: Chivulete Andrei Florin (București); Asistenți: Gheorghe
Bogdan Mihai (București) și Simonis Andrei (București)

Cetatea Suceava – Steaua II nu se dispută

Seria
II

Dacia Mioveni – Fortuna
Covaci

Arbitru: Ene Mihai (București); Asistenți: Dumitru Dănuț (Focșani)
și Sârbu Lucian (Focșani)

FC Drobeta Turnu Severin –
FC Silvania Șimleu Silvaniei

Arbitru: Prodan Gheorghe Mihai (Cluj-Napoca); Asistenți: Ilieș Dan
Lucian (Brașov) și Dragoș Bogdan Ioan (Făgăraș – Brașov)

Arieșul Turda – Minerul
Lupeni

Arbitru: Comănescu Adrian (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Stroe
Gabriel Sabin (Pitești) și Florea Claudiu (Pitești)

Universitatea Cluj – Gaz
Metan CFR Craiova

Arbitru: Baboia Claudiu Gabriel (București); Asistenți: Pucheanu
Florin (Ulmi) și Ionescu Adrian (Târgoviște)

Jiul Petroșani – FC Bihor
Oradea

Arbitru: Pop Romulus Constantin (Târgu Mureș); Asistenți: Bârleanu
Vlad (București) și Hanca Florin (Aiud)

FCM Târgu Mureș – FC Argeș
Pitești
, 3 martie, ora 15.00
Arbitru: Vădan Mugurel (București); Asistenți: Gaspar Petru Marian
(Timișoara) și Gheorghioiu Bogdan (Timișoara)

Mureșul Deva – CS
Otopeni
, 3 martie, ora 15.00
Arbitru: Albon Teodora (Cluj-Napoca); Asistenți: Iugulescu Petruța
(Târgoviște) și Neagu Carmen (Oradea)

Publicat: 24 Feb. 2010, 16:12 Actualizat: 24 Feb. 2010, 16:15 Arbitri
Pe aceeași temă