Berbecaru arbitrează derby-ul Seriei I

Publicat: 19 Nov. 2009, 13:25 Actualizat: 19 Nov. 2009, 15:09 Arbitri
Berbecaru arbitrează  derby-ul Seriei I

Sâmbătă vor avea loc meciurile etapei a 15-a din liga secundă.
Comisia Centrală a Arbitrilor a delegat la derby-ul Seriei I,
Victoria Brănești – Concordia Chiajna, arbitrul de LOT A, Victor
Berbecaru. Un alt meci interesant al etapei se va juca în Regie,
acolo unde Emil Voicu va fluiera confruntarea dintre Sportul
Studențesc și Steaua II.

În Seria a II-a, Marian Balaci va arbitra Universitatea Cluj –
FC Argeș, iar Dan Monea va împărți dreptatea la Arad, în
confruntarea dintre UTA și CS Otopeni.
Iată arbitrii desemnați la toate cele 17 partide ale rundei:

Seria
I

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – CONCORDIA CHIAJNA
Arbitru: Victor Berbecaru (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Bogdan
Velicu (București) și Cătălin Savu (Galați)

PETROLUL PLOIEȘTI – DUNĂ‚REA GIURGIU
Arbitru: Claudiu Baboia (București); Asistenți: Claudiu Loghin
(Pașcani) și Paul Dimancea (Constanța)

FC SNAGOV – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Florin Hanca (Aiud) și
George Fridl (Comănești)

SĂ‚GEATA STEJARU – FCM BACĂ‚U
Arbitru: Dragoș Istrate (București); Asistenți: Nicolae Dobrică
(Râmnicu Vâlcea) și Anghel Voicu (Suseni)

DINAMO II – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Zoltan Erdei (Slatina); Asistenți: Bogdan Hârlab (Brașov)
și Silviu Haramuz (Reșița)

CETATEA SUCEAVA – DELTA TULCEA
Arbitru: Cezar Ionescu (Buzău); Asistenți: Nicolae Megheșan (Târgu
Mureș) și Mircea Orbuleț (București)

FC BOTOȘANI – CSM RÂMNICU SĂ‚RAT
Arbitru: George Rădulescu (București); Asistenți: Claudiu Florea
(Pitești) și Florin Potora (Turda)

FARUL CONSTANȚA – TRICOLORUL BREAZA
Arbitru: Eduard Constantinescu; Asistenți: Daniel Mitruți și Adrian
Popescu (toți din Craiova)

SPORTUL STUDENȚESC – STEAUA II ora 13:00
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Petru Gaspar (Timișoara) și
Valentin Avram (București)

Seria a
II-a

FC SILVANIA – FC BIHOR
Arbitru: Cornel Făniță (Timișoara); Asistenți: Marius Nicoară
(Băile Herculane) și Ioan Ciocănea (Sibiu)

CSM RÂMNICU VÂLCEA – GAZ METAN CFR
CRAIOVA

Arbitru: Ionel Ivan (Brăila); Asistenți: Valentin Cristea
(Călărași) și Dan Ilieș (Brașov)

DACIA MIOVENI – FC BAIA MARE
Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Bela Szoke
(Constanța) și Ciprian Geambazu (Bușteni)

FC DROBETA – MUREȘUL DEVA
Arbitru: Romulus Pop (Târgu Mureș); Asistenți: Costin Florescu
(Satu Mare) și Monica Rigo (Cluj-Napoca)

UNIVERSITATEA CLUJ – FC ARGEȘ
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); Asistenți: Octavian
Șovre (Oradea) și Vladimir Urzică (Piatra Neamț)

JIUL PETROȘANI – MINERUL LUPENI
Arbitru: Ionuț Neagu (Poenari); Asistenți: Andrei Simonis și
Speranța Popescu (ambii din București)

ARIEȘUL TURDA – FCM TÂRGU MUREȘ ora 13:00
Arbitru: Claudiu Ștefănuți (Năsăud); Asistenți: Bogdan Gheorghioiu
și Flaviu Damaschin (ambii din Timișoara)

UTA ARAD – CS OTOPENI ora 17:00
Arbitru: Dan Monea (Cluj-Napoca); Asistenți: Lorin Udrea (Târgu
Jiu) și Carmen Neagu (Oradea)

FORTUNA COVACI stă deoarece CFR
TIMIȘOARA
a fost exclusă

Publicat: 19 Nov. 2009, 13:25 Actualizat: 19 Nov. 2009, 15:09 Arbitri
Pe aceeași temă