Victorie fără emoții pentru Jiul

Loredana JUGLEA 28 Feb. 2009, 16:05 Seria 2

Jiul Petroșani s-a impus cu scorul de 3-1, în meciul de pe propriul teren, în fața unei echipe ACU Arad, destul de modestă. Antohi a deschis scorul în minutul 4 cu un șut din 7 metri, iar mai apoi Stancu cu un șut puternic din careu a ridicat scorul la 2-0. Furia gazdelor se mai concretizează o dată prin golul proaspetei achiziții Alin Ilin, care reia cu capul din 5 metri, după o centrare venită de la Vădrariu. Golul de onoare al oaspeților va fi marcat de un ex jiulist, Dan  Găldeanu, la începutul celei de-a doua reprize.

Daniel Timofte: „Au jucat bine în prima repriză”
Tehnicianul echipei Jiul, Daniel Timofte s-a declarat mulțumit de rezultat și a  spus că noile achiziții: Alin Ilin, Mircea Gheorghe, Mircea Ilie, Dumitru Hotoboc și Irinel Dumitru s-au comportat bine în prima repriză. „Noile achiziții au jucat bine în prima repriză, după care au căzut. S-a văzut clar lipsa antrenamentelor. Acum mă gândesc la partida cu liderul și vreau să-i studiez și să repar greșelile care s-au făcut în jocul cu ACU Arad", a declarat Timofte.