Și-au luat revanșa cu același scor

29 Jul. 2009, 14:32 Seria 2
Și-au luat revanșa** cu același scor

După ce în weekend la Deva, Mureșul a învins Fortuna cu 2-0, astăzi a fost rândul covăcenilor să triumfe cu același scor.

Prima reușită a venit în prima repriză, fiind opera tânărului atacant Bogdan Steop, fiul antrenorului Fortunei. Scorul a fost 1-0 la pauză și în partea a doua a jocului gazdele au început să ruleze mai mulți jucători de pe bancă. Pe final, Ionilă a stabilit scorul la 2-0 pentru timișeni în urma unei lovituri de pedeapsă.

Vor împrumuta jucători

Fortuna va disputa următoarele amicale înaintea debutului de pe teren propriu cu Mioveniul, sâmbătă la Progresul Gătaia și miercuri cu AC Recaș. În cazul în care nu vor fi programați din această fază în Cupă, urmează să se mai stabilească un meci amical. Altfel, antrenorul Remus Steop va decide în aceste zile jucătorii care nu au șanse să evolueze prea mult în Liga a II-a și prin urmare aceștia vor fi împrumutați la alte grupări.

Fortuna Covaci – Mureșul Deva 2-0

Fortuna: Smaranda – Miheț, Situwe, Ionilă, Purda – Lungu, Brazovan, R. Trandu, Mohamed – Suciu, B. Steop

Au mai jucat: Uzun, Hecsko, Suru, Rosenblum, Mânecan, Roman și Dârvaru.

Antrenor: Remus Steop

Mureșul: Horvat – Pistol, Dosan, I. Florea, Câmpean – Spătaru, A. Bud, Golguț, Lintaru – Grigoruță, M. Șandor

Au mai jucat: Pârvu – Salamon, Sătmar, Cârstoiu și Bajko.

Antrenor: Gheorghe Barbu

Au marcat: B. Steop 1-0, min. 35