Remiză pentru târgovișteni

09 Aug. 2008, 10:00 Seria 2

În aceasta diminneața  la Snagov, Fc Snagov și Fc Târgoviște au disputat un ultim și util test inainte de începerea campionatului , meci încheiat la egalitate 2-2 , după ce gazdele au condus de două ori prin superbul gol marcat de la 30 m de Alexandru Radu în minutul 14 și Bucuroaia minutul 84 , cei din Târgoviște au reușit să obțina doua penaltyuri in minutele 58 și 88 ambele transformate identic de către Alin Câța. De precizat este că la meci a fost prezent și Directorul General al FRF , Ionuț Lupescu , cunoscut fiind că acesta locuiește in comuna Snagov.

Fc Snagov, a folosit urmatoarea echipă în prima repriză: Iorga – David, M. Posteucă, Zeciu, I. Dumitru – A. Radu, Petrea, V. Dinu 1 (Bereșoae ’38) – M. Rădulescu ,V. Dinu 2; În repriza a doua: Boșircă (A. Oprea ’70) – Covaciu, Lia, Cozma , M. Florea,  I. Olteanu (Spânu ’65), Șuleap, Bucuroaia – Nikola , Gigel Ene;

Fc Târgoviște: Lunescu – B. Popescu, (I. Constantin ’66), Oană, Țermure, Necatu – C. Anton, Câța, Fl. Anton (Boroș ’54), Pătrașcu – Francis (M. Tănase ’66), I. Marinică (Petculescu ’66)