FC Drobeta a fost învinsă de Lokomotiv

16 Feb. 2009, 18:25 Seria 2

După ce prim – divizionara macedoneană Vardar Skopje a amânat amicalul pe motiv că are prea mulți indisponibili în lot, FC Drobeta a întâlnit FC Lokomotiv Stara Zagora. Bulgarii aflați pe locul șase în Liga a II-a au dispus cu 1-0 de echipa pregătită de Eugen Neagoe.

„Am avut o primă repriză bună, în care am și ratat două ocazii mari, iar pe finalul meciului am primit gol pe contraatac. Chiar dacă am pierdut, consider că a fost un test util”, a precizat antrenorul echipei severinene.
FC Drobeta a evoluat în formula:  Hîrsu – N. Poenaru, I. Gheorghe, D. Ignat, C. Trofin – Mitic, Moutinho, Gărgălie, E. Stoica – C. Crișan, M. Ene. După pauză au intrat: Pânzaru – Roșianu, A. Stroe, P. Curteanu, Epure, I. Păun, Jenaru, Bîrză și B. Aldea

Dacă nu vor interveni modificări, severinenii vor întâlni miercuri, de la ora 15, Dinamo Tbilisi, în ultimul amical al Turneului din Antalya.