Argeșul a învins Mioveniul

01 Aug. 2009, 18:58 Seria 2
Argeșul** a învins Mioveniul

FC Argeș și Dacia Mioveni s-au întâlnit astăzi la Pitești, într-un amical pe care alb-violeții s-au impus, deși la pauză Dacia conducea cu 2-1.

Olteanu de la oaspeți a fost cel care a deschis scorul, în minutul 14. După numai un minut, Doman execută o lovitură liberă de pe partea stângă, mingea este ușor deviată de Alin Popa și intră în poarta lui Ilie. În minutul 38, Dacia revine la conducere în urma unei greșeli de începător a lui Bălașa, care a degajat direct în Ayza, mingea intrând în poartă. La pauză, jucătorii lui Iordan Eftimie conduceau cu 2-1.

În minutul 59, Bazzi readuce egalitatea pe tabelă, cu o execuție frumoasă de la 25 de metri. Adrian Voiculeț este cel care a adus victoria alb-violeților, înscriind în minutul 79 cu un lob peste portarul Daciei.

FC Argeș – Dacia Mioveni 3-2 (1-2)

Au marcat: Doman (`15), Bazzi (`59), Voiculeț (`79) / Olteanu (`14), Ayza (`38)

FC Argeș: Boșneag – M. Stan (`46 Ghiță), Bălașa (`75 Lăcustă), Cazan, Poenaru – Bazzi (`78 Cârstoiu), Năstăsie, Tameș (`66 V. Stan), Doman (`57 Voicu) – Dulcea (`46 Voiculeț), A. Popa (`60 Beuran).

Antrenor: Ionuț Badea

Dacia Mioveni: Ilie – Baicu, Olteanu, Stoica, Moșteanu – Săndulescu, Huzuneanu, Vladu, Ayza – Eric, Mormolea

Antrenor: Iordan Eftimie

Sursă: violafans.net