![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Atacantul Sportului Studențesc , Dacian Varga, a purtat marți pentru prima oară tricoul tricolorilor. Acesta a jucat timp de 66 de minute împotriva Tineretului.
Â
Partida a fost un test pentru noua generație a lui Pițurcă care le-a adus prima victorie în acest format în fața tineretului lui Săndoi. “A fost o onoare pentru mine să port tricoul tricolorilor. A fost o experiență nouă și sper că este un nou început al carierei mele.”, a declarat Varga.
articol scris de Anca Oprea