![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Actualul președinte al Progresului, Bogdan Tohăneanu, a fost și el prezent astăzi la mitingul suporterilor echipei pe care o conduce. La fel ca toți ce aflați în fața sediului Băncii Naționale, Tohăneanu, s-a abținut cu greu să nu folosească cuvinte grele împotriva BNR-ului. “Vrem și noi să știm ce vrea BNR-ul de la noi. Nu știm nimic clar. Vrem să redresăm echipa, dar în situația de față nu avem de unde să începem. Nu putem să băgăm bani în nimic. Ne-au învârtit pe toate părțile până ne-au amețit. Nu știu ce se va întâmpla cu această echipă în condițiile de față.”
Â
Articol scris de Alexandru Amironoaiei
Â