![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Unul dintre cei mai buni jucători ai echipei FC Ploiești, în turul de campionat, și sezonul trecut, japonezul Seto Takayuki (foto) va reveni în România, pentru a se alătura lotului divizionarei secunde, de abia sâmbătă.
Â
El a ratat astfel primele antrenamente, deoarece nu a găsit bilet de avion pentru a reveni la Ploiești decât pentru această dată. În aceste condiții, conducerea clubului l-a înțeles pe japonez și l-a învoit. După două zile petrecute în aeroporturi, “Taka” va intra, de luni, în programul normal al echipei.
Â
Â
Articol scris de Marian DIMA
Â