„Virușii-verzi” învinși de Alba dintr-un penalty!

06 Feb. 2012, 17:22 Pregătiri, amicale

După victoriile cu CS Zlatna (3-0) și FC Cisnădie (1-0, după 30 de minute de joc), FC Unirea Alba Iulia a mai răpus o divizionară terță. Este vorba de Sănătatea Cluj (locul 9 în Seria a 6-a a Ligii a 3-a), echipă pe care trupa lui Gherman a învins-o cu 1-0, într-un meci amical ce a avut loc în această după amiază pe terenul sintetic „Unirea” din Cluj Napoca. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Pleniceanu, în minutul 25, dintr-un penalty obținut de Pecarov.

Au evoluat următoarele echipe:

Sănătatea Cluj (antrenor Marius Semeniuc): Todoran – Miclăuș, Șooș, D. Pop, Kiss – Albu, Simioancă, Ghiorma, R. Rus – Vădana, Nicula. Au mai jucat: Cârlan, Pâclișan – Duțu, Cl. Vadana, Hoca, Ioniță, B. Rus, Cl. Rus, Cr. Suciu, Ghișa.

Unirea Alba Iulia
(antrenor Stelian Gherman): Pascal – Mădularea, Schuller, I. Șerban, Bucurică – Oară, D. Militaru, Plenicianu, Giurgiu – Pecarov, S. Mureșan. După pauză au mai evoluat: Toderaș, Lasc – Man, Oniga, Potopea, I. Stan, Ciofu, M. Moga, Ban (Gloria Arad) și Mariș (Unirea Florești), ultimii doi fiind în probe.

Următorul meci amical al Unirii Alba Iulia este programat, sâmbătă, de la ora 11.00, în deplasare, cu Seso Câmpia Turzii.

25 de „viruși-verzi” la Felix!

Sănătatea Cluj va efectua începând de mâine cantonamentul centralizat de iarna, programat la Băile Felix în perioada 7-13 februarie. Acolo clujenii vor juca, sâmbata, un meci amical cu Bihorul Beiuș, bun prilej pentru antrenorul Marius Semeniuc de a testa din nou jucătorii aflați in probe, între care juniorii Ioniță (Steaua București) și Vadana (Ardealul Cluj). De asemenea, jucatorul Cr. Suciu (Gaz Mediaș) rămăne în atenția echipei de sub Feleac.