VIDEO | Dacia Unirea, învinsă cu 5-0 în amicalul revanșă cu Viitorul II. În repriza secundă, echipa lui Hagi a utilizat mai mulți jucători de la prima echipă

Marius ANGHEL 20 Jul. 2017, 12:10 Pregătiri, amicale

După ce vineri pierdea, pe arena din comuna Tudor Vladimirescu, cu 1-2, meciul tur al amicalului cu FC Viitorul II, miercuri, echipa antrenată de Alin Pânzaru a jucat pe stadionul Central din Complexul Academiei Hagi de la Ovidiu jocul revanșă. De această dată, în fața unei echipe combinate cu jucători de la prima și a doua echipă a clubului lui Hagi, Dacia Unirea a cedat mult mai drastic, cu 0-5.

În prima repriză, constănțeni au folosit echipa a doua a clubului și au marcat de două ori, prin Jallow Momodou (18′) și Mircea Manole (20′). După pauză au intrat pe teren jucători de la prima echipă și Viitorul a mai punctat în trei rânduri prin Vlad Morar (63′, 77′) și Eric de Oliveira (80′). De remarcat debutul cu gol pentru noua achiziție a constănțenilor, Eric de Oliveira.

De partea cealaltă, Alin Pânzaru a aliniat un prim „11” în care din echipa din sezonul trecut s-au numărat doar Alexandru Niță, Robert Roșoagă și Costel Roșu. În rest au evoluat jucători noi veniți în probe, multe nume care vin de la echipe de nivel inferior, cei mai cunoscuți fiind Olimpiu Bucur și Paul Cubleșan (ambii veniți de la Unirea Jucu).

În repriza secundă, Dacia Unirea, echipă care n-a mai avut răbdare să înceapă noul sezon și a început deja să folosească noul echipament, a utilizat mai mulți componenți ai vechiului lot, dar și alți câțiva tineri jucători.

Viitorul, repriza I: Tordai – Boboc, Leca, Piciu, Perju – B. Vasile, Kofi, Neniță – Cioablă, Momodou, Manole
Viitorul, repriza a II-a: Tordai – Rădoi, Ghiță, Hodorogea, Vînă – Ciobanu, Mladen, Dumitrescu – Eric, C. Ene, Morar. Au mai intrat: Sabangeanu, Crînganu, Căpușă, Acasandrei

Dacia Unirea, repriza I: Florin Logofătu – Marius Moroianu, Ștefan Bâghiceanu, Alexandru Niță, Cosmin Mihai – Tiberiu Subțirică, Robert Roșoagă, Olimpiu Bucur, Ovidiu Covaciu – Costel Roșu, Paul Cubleșan
Dacia Unirea, repriza a II-a: Bogdan Olaru – Cătălin Stănciulescu, Eduard Oprea, Gabriel Lazăr, Gabriel Iosofache – Victor Olenic, Paul Ioan, Costin Ciucureanu, George Puia – Claudiu Maftei, Andrei Apetrei

Foto și video: FC Viitorul