Victorie scurtă, la doi

22 Feb. 2012, 18:03 Pregătiri, amicale

CFR Simeria a învins, astăzi, într-un joc amical, scor 2-0, la pauză 1-0, pe conjudețeana Jiul Petroșani.

Golurile „feroviarilor” au fost marcate de Bogdan Găceanu în minutul 36 – a împins în plasă mingea centrată din corner, de pe stânga, de Pepenar – și Andrei Suciu care din careu a strecurat mingea printre picioarele portarului Andrei Tonca (80).

Începutul jocului a aparținut Jiului. În minutul 9 Adrian Drida a ratat cea mai mare ocazie pentru „alb-negrii”: din lovitură liberă de la 35 de metri a trimis mingea în bara transversală a porții apărate de Iancău. Goalkeeaper-ul CFR-ului s-a evidențiat și în minutul 30 când l-a blocat în careu, în poziție de unu la unu, pe Filipescu (30).

Revanșa va avea loc sâmbătă, la Petroșani. Revanșa va avea loc sâmătă, la Petroșani. În toamnă, în etapa a XII-a din turul campionatului Jiul și CFR au remiyat, scor 0-0, la Petroșani.

La finalul turului, în clasamentul Seriei a V-a, CFR Simeria este pe locul 3 cu 27 de punte iar Jiul pe locul 7, cu 24 de puncte