Victorie la limită în duelul sucevean de Liga a III-a

Mihai Andries 22 Aug. 2013, 15:38 Pregătiri, amicale

Bucovina Rădăuți a încheiat seria meciurilor de pregătire din această vară cu o victorie, câștigând ieri după-amiază, cu scorul de 3-2 (1-2), în fața viitoarei colege din Liga a III-a, FC Pojorâta, într-un joc ce a avut loc la Câmpulung Moldovenesc.

Prima repriză a fost dominată de trupa lui Dănuț Mândrilă, gazdele intrând la pauză în avantaj prin golurile marcate de Irimia și Ioniță (penalty), după ce rădăuțenii au restabilit pentru moment egalitatea prin Zaremba (foto). Roata s-a întors însă în partea secundă, când Bucovina a preluat controlul jocului, a egalat din nou prin acealasi Zaremba, dintr-un penalty, iar juniorul Balici a închis tabela pe final la 2-3.

Bucovina Rădăuți: Butnariu – C. Ciurlă, Alupei, Hrimiuc, Stan – Nițu, H. Popa, Pasailă, Pamparău – Zaremba, Popescu. Au mai intrat: Viu, Botușan, Balici și Purici.

Sursa: Gazeta SV