Victorie la limită a Unirii în amicalul cu Seso

11 Feb. 2012, 14:03 Pregătiri, amicale
Victorie la limită a Unirii** în amicalul cu Seso

Echipa pregatită de Stelian Gherman a susținut în această dimineață la Luna începand cu ora 11:00, cel de-al patrulea amical al iernii în fața echipei Seso Câmpia Turzii (liga 3), partida pe care a căștigat-o cu 1-0 (0-0). Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Al. Giurgiu (foto), în minutul 61.

Gerul de afară și starea extrem de proastă a terenului au făcut ca jocul să se dispute pe durata a două reprize a câte 35 de minute fiecare.
Au evoluat următoarele echipe:

* Seso Câmpia Turzii (antrenor Valentin Șandru): Sebestyen – Tornyai, Șt. Popa, I. Moldovan, Al. Costea – B. Pop, Vâscan, Bâlc, Moțet – Sancira, Bicher. Au mai intrat după pauză: M. Moldovan, L. Kelemen, Tarcea, Miheșan, Mărginean, Nădășan, G. Crăciun, Ciorcoiu.

* Unirea Alba Iulia (antrenor Stelian Gherman): Pascal – Mădularea, Schuller, I. Stan, F. Voicu – Negură, Pleniceanu, D. Militaru, Petrecu – Pecarov, Mariș. Au mai jucat: Lasc, Toderaș – Oniga, Potopea, Al. Man, M. Oprea, Tănasă, Giurgiu, Ban, S. Mureșan, Ciofu, Iustin (mijlocaș, 22 ani, Aiud).

Unirea Alba Iulia se va deplasa miercuri la Călan, pentru amicalul cu FC Hunedoara (liga a III-a), în timp ce divizionara terță Seso Câmpia Turzi își va măsura marți forțele cu colega de serie CS Zlatna, cel mai probabil la Sebeș.