Victorie în al treilea meci din Italia, 2-1 cu Montichiari

08 Aug. 2012, 16:48 Pregătiri, amicale

Fotbaliștii orădeni ai echipei FC Bihor și-au continuat marți seara seria jocurilor amicale din cantonamentul din Italia de la Coccaglio. De această dată, elevii antrenorului Gheorghe Ghiț au întâlnit formația Montichiari Calcio, pe care au reușit s-o întreacă cu scorul de 2-1, după ce la pauză conduceau cu 1-0. Primul gol al partidei l-a reușit Ovidiu Bic, în minutul 35.

După pauză, în minutul 65, Mădălin Popa a dus scorul la 2-0, pentru ca mai apoi italienii să reducă din handicap și, astfel, rezultatul final să fie 2-1 în favoarea „roș-albaștrilor”.

În prima repriză, antrenorul Gheorghe Ghiț a trimis în teren următoarea echipă: Popescu – Zanardini, Oltean, Petrache, Lupu – Florean, Coroian, Sorian, Diarra – Bic și Sulea. După pauză au mai intrat: Pogacsics, Ionescu, Matei, Sinik, Fl. Pop, M. Popa, Selagea, Korudjiev, Mărkuș și Ov. Popa.

În următorul și ultimul meci din cantonamentul italian, FC Bihor va întâlni joi, de la ora 17, echipa Feralpi Salo.

Sursa: FC Bihor