Victorie cu emoții într-un meci cu 9 goluri marcate!

Marius ANGHEL 19 Aug. 2013, 12:59 Pregătiri, amicale
Victorie cu emoții** într-un meci cu 9 goluri marcate!

Într-un joc cu 9 goluri marcate, FC Hunedoara a învins pe Metalurgistul Cugir cu reușita spectaculoasă a lui Bogdan Roiu din ultimul minut de joc.

Echipa FC Hunedoara s-a impus la limită, scor 5-4 (3-1), sâmbătă în jocul test disputat pe teren propriu cu Metalurgistul Cugir.

Puținii spectatori prezenți în tribuna stadionului „Michael Klein” au urmărit cu interes desfășurarea halucinantă a scorului: 0-1, 4-1, 4-4!!

Golurile au fost marcate de D. Suciu (25), Apachiței (35, penalty), Fl. Nicula (39), Oct. Drăgan (50) și Roiu (foto, 90+1 – cursă pe stânga și șut din unghi sub bara transversală), respectiv Goronea (19, 79), I. Buta (75) și Trășcan (88). În finalul primei reprize oaspeții au irosit o lovitură de la 11 metri prin Lupșan (45).

Antrenorul principal al FC Hunedoara, Constantin Olariu a trimis în teren următoarea formula de echipă: Al. Coman – Vîrtan, Ciumașu, R. Petcu, Ungureanu – R. Muntean, Găceanu, D. Suciu, Lintaru – Fl. Nicula, Apachiței. Pe parcursul jocului au mai evoluat: Al. Petresc, Dosan, Homei, Șoit, Vișan, J. Vajda, Pepenar, Oct. Drăgan și Daniel Dăscălescu.

FC Hunedoara și Metalurgistul Cugir s-au mai duelat la începutul lunii, tot pe „Michael Klein” atunci gazdele s-au impus clar, scor  3-0. În această săptămână,, miercuri, FC Hunedoara va juca un alt meci test, în deplasare la CNS Cetate Deva.