UTA a câștigat la scor de neprezentare amicalul din Ungaria cu Mako

04 Aug. 2012, 16:22 Pregătiri, amicale
UTA a câștigat la scor de neprezentare** amicalul din Ungaria cu Mako

UTA Arad a diputat aseară un amical în Ungaria, cu Mako, pe care l-a câștigat la scor de neprezentare, 3-0. Ene, în prima repriză, și Șușlak și Hiago, pe finalul partidei, au marcat golurile echipei antrenate de Adrian Falub.

După ce Capătă și Ene au trecut de puțin pe lângă deschiderea scorului, cel din urmă a reușit până la urmă să puncteze în finalul primei reprize. După o centrare a lui Bucur, Ene (45) a reluat în plasă cu capul și și-a adus echipa în avantaj.

Repriza a doua a continuat în ritmul celei dintâi, însă UTA s-a dovedit mai superioară și a mai punctat de două ori pe final, profitând de căderea fizică a ungurilor. Șușlak și Hiago au reușit să puncteze în ultimele zece minute, scorul dinal arătând 3-0.

Iată primul unsprezece pe care Adrian Falub l-a trimis în teren: Amadio – Gornic (foto), Siminic, Ene – Raț, Chindriș, Buono, Șușlak – Bucur, Capătă, Orlando. Au mai evoluat: Miron, D. Matei, Wild, Hiago, A. Neagu, Lazea și Motta.

De menționat e faptul că Buono și Orlando sunt doi puști italieni care își încearcă șansa la UTA în aceste zile.