Unirea Tărlungeni și-a lăsat jucătorii în vacanță după ce au remizat cu juniorii A de la FC Brașov

Marius ANGHEL 12 Dec. 2015, 12:16 Pregătiri, amicale
Unirea Tărlungeni și-a lăsat jucătorii în vacanță** după ce au remizat cu juniorii A de la FC Brașov

Jucătorii Unirii Tărlungeni au intrat de vineri în vacanță, până pe 12 ianuarie. Echipa brașoveană care a terminat anul 2015 pe locul 11 în Seria a II-a a Ligii 2 a încheiat săptămâna de antrenamente cu un meci amical disputat la Tărlungeni cu echipa de juniori A de la FC Brașov (antrenor Nicu Văduva). După două reprize a câte 40 de minute, meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Pentru Unirea a deschis scorul Minciună, iar „stegarii” au egalat prin Alupoaie. La scorul de 0-0, „arbitrul” întâlnirii, Vasile Tatarciuc (antrenor secund la Unirea) a acordat un penalti pentru divizionara secundă, ratat de Vlăsceanu.

„Vacanța este destul de lungă, astfel că jucătorii vor avea destul timp de relaxare”, a precizat Dan Bona, antrenorul Unirii Tărlungeni.

Articol scris de Adi MARICA (Monitorul Expres)