Unirea Slobozia, o nouă victimă de calibru pe lista Chiajnei II

Mihai Andries 06 Feb. 2015, 15:13 Pregătiri, amicale
Unirea Slobozia, o nouă victimă** de calibru pe lista Chiajnei II

Dușul rece din partida cu Juventus București i-a înviorat pe elevii lui Laurențiu Diniță, care nu au mai pierdut niciun meci de atunci, indiferent că a fost vorba de echipa mare a Concordiei sau mai modesta Voința Snagov. Ilfovenii au mai făcut o victimă miercuri, după ce au învins cu 2-0 pe Unirea Slobozia, prin golurile lui Florin Ilie de la punctul cu var și Alin Răsdan.

Meciul cu echipa lui Adi Mihalcea a consemnat a patra victorie consecutivă a Concordiei II, după cele din meciurile cu Chiajna mare (2-1), CS Tunari (4-0) și Voința Snagov (6-4). Gazdele de miercuri au beneficiat în acest meci și de aportul lui Alin Stoica, intrat pe teren în repriza a doua, dar și de prezența unui nou venit, Adrian Udrea, fost la FC Clinceni, în timp ce la serviciile lui Filip Morar s-a renunțat.

VEZI O GALERIE FOTO DE LA MECIUL CONCORDIA II – UNIREA SLOBOZIA 2-0

Următorul meci al Concordiei II va avea loc pe 11 februarie, contra Dunării Călărași, tot la Chiajna. Programul de meciuri până la reluarea campionatului va mai cuprinde amicale cu Balotești (14.02), Metaloglobus (18.02), Dinamo II (21.02) și Viitorul Domnești (28.02).

CONCORDIA CHIAJNA II – UNIREA SLOBOZIA 2-0 (1-0) Fl. Ilie – pen, A. Răsdan

Chiajna II: M. Voicu – Calu, Fl. Ilie, Cr. Albu, Fota – Ciumacenco, Kofi Twamusi, Momodou Jallow, A. Răsdan – G. Anton, Răducanu. În repriza a doua au intrat Cojocariu – Vartanian, A. Șerban, Kwadwo Twamusi, Val. Savu – Alin Stoica, Ad. Udrea, Alb. Muscalu, V. Militaru – Lemac, Răducanu. Antrenor: Laurențiu Diniță

Unirea: Măstăcan – Ibrian, Hristian, R. Soare, C. Toma – Chebac, Macare, Bolat, O. Ursu – B. Ungureanu, R. Chelaru. Au mai jucat L. Dobre – S. Stan, G. Lazăr, L. Pârvu, I. Alexe, Drăguț, Cositoru, D. Gheorghe, V. Stanciu. Antrenor Adrian Mihalcea