Unirea și-a luat revanșa în fața târgumureșenilor

16 Aug. 2012, 13:59 Pregătiri, amicale
Unirea** și-a luat revanșa în fața târgumureșenilor

Pe stadionul „Cetate”, în prezența a aproximativ 200 de spectatori, Unirea Alba Iulia a învins ieri colega de serie FCM Târgu Mureș cu scorul de 2-0. Ambele goluri ale întâlnirii au fost marcate încă din prima repriză. I. Stan, în minutul 14, și Cl. Oara, în minutul 31, au marcat pentru uniriști și le-au adus acestora revanșa după ce în partida tur târgumureșenii învinseseră cu 3-0.

Unirea a folosit următorii jucători: Pascal – Stan, Potopea, Bumbac, Bucurică, M. Petrescu, M. Găldean, Istrate, Coțolan, S. Mureșan, Cl. Oara. Au mai intrat: Clipici, Al. Man, Contor, A. Ianc, Benga, R. Moga, Rondac.

FCM s-a bazat pe: Botoșer – Pop, Apostol, Nicu – Vagner, Bunea, Dâlbea, Szilagyi – Bujor, Cigan, Szabo. Pe parcursul jocului au mai intrat: Caparco – Pascariu, R. Miclea, Hanca, Șaim, Petriș, Kinczel, Huiban și Dedu.

Pentru acest joc, Alexandru Pelic a avut și câteva noutăți în lot: portarul Alessandro Caparco (revenit), mijlocașul central Sergiu Hanca (ultima dată la FC Bihor) și atacantul Cătălin Dedu (ultima dată la FC Brașov).

Următorul joc amical pe care FCM Târgu Mureș îl dispută este cel cu Unirea Tărlungeni, sâmbătă, pe stadionul Weekend.