„U” Cluj a încheiat cantonamentul din Antalya cu o înfrângere. Jucătorii lui Bogdan Lobonț au pierdut al doilea meci în două zile

Marius ANGHEL 08 Feb. 2019, 16:05 Pregătiri, amicale

Universitatea Cluj a pierdut și ultimul amical programat în cantonamentul din Antalya și va reveni, sâmbătă, în țară cu un palmares de o victorie, două egaluri și două înfrângeri în meciurile desfășurate în acest stagiu de pregătire. Dacă ieri a cedat cu 0-2 testul cu ocupanta locului 2 din liga a doua din Bulgaria, FC Montana, astăzi, jucătorii lui Bogdan Lobonț au pierdut cu 0-1 jocul cu FC Navbahor, locul 3 în play-off-ul primei ligi din Uzbekistan.

La pauză, „U” Cluj a intrat în inferioritate pe tabelă, după ce fundașul sârb Slavko Lukic a înscris pentru Navbahor în minutul 30, dintr-o lovitură de pedeapsă. Din minutul 66, uzbecii au jucat în inferioritate numerică, după ce Abdujamol Israilov a văzut cartonașul roșu.

Bogdan Lobonț a început acest amical în formula: Dur-Bozoancă – Căpușă, Abrudan, I. Ursu – Kofi, Gab. Giurgiu, Al. Coman, Taub – Goga – Gavra, N. Janos

Rezultatele înregistrate de „U” Cluj în amicalele din Turcia:

„U” Cluj – Cherno More Varna 0-0 (întrerupt după primele 45 de minute din cauza unei furtuni)
„U” Cluj – Pyunik Erevan 4-1
„U” Cluj – Rad Belgrad 1-1

„U” Cluj – FC Montana 0-2
„U” Cluj – FC Navbahor 0-1