Trupa lui Diniță, victorie la scor de tenis în primul amical al verii

Marius ANGHEL 18 Jul. 2015, 21:03 Pregătiri, amicale
Trupa lui Diniță,** victorie la scor de tenis în primul amical al verii

La finalul primei săptămâni de pregătire, Concordia II Chiajna, echipă antrenată de Laurențiu Diniță și Robert Panduru, a disputat primul amical al acestei veri. Astăzi, 18 iulie, de la ora 10:00, pe stadionul din Chiajna, gruparea din Liga 3 s-a impus la scor de tenis 6-0, în testul cu CS Tunari.

Pencea, Marcu (2), Militaru (2) și Calu n-au avut milă de CS Tunari și le-au dat rivalilor ilfoveni câte trei goluri pe repriză. În victoria la scor, Diniță a trimis în teren în prima repriză pe: Gudea – Ogică, Vartanian, Șerban, Dragne – Marcu, Pencea, Mitan, Cardas – Ov. Marin și Anton, iar în partea a doua pe: Plăcintă – Calu, Burnea, Ghidurea, Savu – Simion (Ciumacenco), Petrescu (Neagu), Novacek, A. Răsdan, Cocârlă și Militaru.

Altfel, stafful tehnic al echipei secunde a Concordiei a definitivat programul de pregătire și meciurle amicale de până la debutul în noul campionat, stabilit pentru finalul lunii august. În perioada 27 iulie – 7 august, tehnicianul Laurentiu Diniță își va duce elevii într-un cantonament de pregătire centralizată, până la acest moment selecția de jucători tineri urmând a continua.

Programul amicalelelor Concordiei II:

18 iulie 2015, ora 10:00, cu CS Tunari (stadion Concordia) 6-0 / Pencea, Marcu (2), Militaru (2), Calu
22 iulie 2015, ora 10:30, cu CS Balotești (stadion Concordia)
25 iulie 2015, ora 10:00, cu CS Ștefănești (stadion Concordia)
12 august, ora 17:30, meci oficial în Cupa României
15 august 2015, ora 10:00, cu Voința Snagov (stadion Concordia)