Tricolorul Alparea, victorie de moral cu FC Zalău

25 Aug. 2012, 13:13 Pregătiri, amicale
Tricolorul Alparea,** victorie de moral cu FC Zalău

Chiar dacă a avut o perioadă bună, în meciurile amicale din această vară, „alb-albaștrii” au fost învinși de Tricolul Alparea

Vineri după amiază, FC Zalău s-a deplasat la Oradea pentru o nouă partidă amicală. De data aceasta, elevii antrenați de Marius Pașca au întâlnit o nou promovată, care va face parte tot din Seria a V-a a Ligii a III-a, alături de FC Zalău. Pe o căldură toridă, Tricolorul Alparea a început tare meciul și a deschis scorul prin Galea care a înscris încă din minutul 2. Coșmarul Zalăului de la meciul de baraj din urmă cu cinci ani – Raymond Lukacs a făcut „șah – mat” apărarea zălăuană și a dus scorul la 2 – 0 cu un șut plasat. „Alb – albaștrii” nu și-au revenit din șoc și în minutul 15 au mai primit un gol după reușita lui Ban. Raymond Lukacs a dus scorul la 4 – 0 și FC Zalău era de nerecunoscut.

Mai multe despre amical pe Sportul Sălăjean

Tricolorul Alparea – FC Zalău 4 – 2 (4 – 1)
Au marcat: Galea (2), Raymond Lukacs (13 și 23) și Ban (15), respectiv Mihai Bode (30) și Cosmin Sabou (49 – 11m)

Tricolorul: Sălăjan – Fitero, Pintea, Tăut, Briciu, Magda, Todea, Ban, Galea, Lukacs și Lupașcu. Au mai evoluat: Hering, Drăgan, Olariu, Moisa, Roghină, Pereș, Ștefănuț și Nistor. Antrenor: Cosmin Bodea

FC Zalău: Alexandru Gudea – Maior Istvan, Vasile Jula, Vlad Negrean, Viorel Ionașcu, Vlad Lung, Cosmin Sabou, Raul Stanciu, Mădălin Trip, Mihai Bode și Gigi Gorga. Au mai evoluat: Claudiu Chiș – Rareș Blaga (U Cluj), Claudiu Cornaci și Gabriel Țiriac. Antrenor: Marius Pașca.