Sucevenii au câștigat amicalul cu Pojorâta prin penalty-ul lui Bălan

Marius ANGHEL 17 Aug. 2013, 10:42 Pregătiri, amicale
Sucevenii au câștigat amicalul cu Pojorâta** prin penalty-ul lui Bălan

Rapid Suceava s-a impus cu scorul de 1-0 (0-0) in fata divizionarei a treia Bucovina Pojorata, intr-un meci disputat vineri dupa-amiaza pe stadionul „Areni”. Unicul gol al intalnirii a fost marcat in startul reprizei secunde de Balan, care a transformat o lovitura de la 11 metri, dictata pentru un hent comis de un aparator al oaspetilor.

VEZI o GALERIE FOTO de la amical

Rapid: Pascal – Balan, Ferariu, Nastasiu, Semeghin – Chiriac, Velescu, Cainari, Cerlinca – Ionesi, Negru. Au mai intrat: Artenie, Lutac, Golofca, Sava, Sumanariu, Cristescu, Apetri, Stanescu, Dutica, Fedorovici si Lesanu (Sporting).

FC Pojorata: Axinte – Donose, Prundean, Neagoe, Fortuna – Botezatu, Cherariu, Ionita, Nemes – Irimia, Beleca. Antrenor: Danut Mandrila. Pe parcursul reprizei secunde au mai evoluat: Turita, Puianu, V. Nutu, Dodan, Stroia, Iftimie si Erhan.

Miercuri dupa-amiaza, Rapidul va juca in deplasare, cu Cetatea Targu Neamt, in vreme ce FC Pojorata va primi, pe teren propriu, vizita echipei Bucovina Radauti.

Sursa: Gazeta de Suceava