Suceava a remizat cu Panciu

19 Jul. 2009, 12:21 Pregătiri, amicale
Suceava** a remizat cu Panciu

Aflată în cantonament în stațiunea Frasin, echipa de fotbal FC Panciu a disputat sîmbătă pe terenul din Vatra Dornei al doilea amical al sezonului. Adversara echipei păncene a fost formația de liga a doua, Cetatea Suceava, la finalul celor 90 de minute scorul fiind egal, 1-1 (1-0).

Sucevenii au început partida mai bine și au reușit deschiderea scorului în minutul 23, prin Sumanariu. În repriza a doua, păncenii antrenați de Ionică Serea și Dănuț Bolocan au controlat ostilitățile în teren și, după ce au ratat cîteva ocazii mari de gol, au marcat golul egalizator prin atacantul Cătălin Costin (minutul 68).

Miercuri, Cetatea și FC Panciu se vor înfrunta din nou, partida urmînd a se juca, cel mai probabil, la Fălticeni. FC Panciu (antrenori Ionică Serea și Dănuț Bolocan) a jucat cu: Lazăr (Gordin) – Stanciu, Constantinescu, Parlac, Cl. Mihai – Ionică (Ungureanu), Duțu (Bîra), Chivu (Cioran), Stoian (Ionescu) – Covaci (Dobrescu), Predoiu (Costin).