Știința Miroslava a pierdut la limită amicalul cu CSM Poli Iași. Echipa din Liga 3 și-a schimbat din nou antrenorul

Marius ANGHEL 15 Nov. 2016, 14:40 Pregătiri, amicale

Profitând de întreruperea campionatului Ligii 1, CSM Poli Iași a disputat, astăzi, un meci amical în compania formației de ligă a treia din județ, Știința Miroslava. Echipa lui Eugen Neagoe s-a impus cu scorul de 2-1 (1-0), prin golurile marcate de Andrei Cristea (26) și Sabin Moldovan (68), respectiv Ovidiu Tăcuțanu (75, din penalty).

Meciul s-a disputat pe terenul II din Copou, pe durata a două reprize a câte 40 de minute. Știința Miroslava ocupă locul 5 în Seria 1 a Ligii a 3-a.

Formația ieșeană din Liga 3 este antrenată din această săptămână de Cristian Ungureanu, fostul antrenor principal al echipei din perioada în care s-a ratat promovarea în Liga 2 în ultima etapă, acum două sezone. Irinel Ionescu, înlocuitorul în ultimele două etape al lui Dănuț Munteanu, a trecut acum ca antrenor secund, iar Marius Dulcianu e antrenor cu portarii.

CSM Poli Iași: Caparco – Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Țigănașu – Bole, Crețu, Mitic, Ștefănescu – Cristea, Piccioni. Au mai jucat: Grahovac, Sato, Bădic, Ciucă, Ciucur, Sabin Moldovan, Vasile Gheorghe, Bosoi, Saric, Chelaru, Boiciuc. Antrenor: Eugen Neagoe.

Știința Miroslava: Bârlădeanu – Odăgieru, Moisi, Tăcutanu, Maxim, Panțâru – Munteanu, Gorovei, Agrigoroaie – Al. Marin, Crenganiș. Au mai jucat: Taciuc, Izmană, Văleanu, Cerneuțanu, Săvoaia, Huțanu, Sasu, Dulceanu, Țintea, Anton, Amarinei. Antrenor: Cristian Ungureanu.