Sporting, eșec la scor la Dorohoi!

Mihai Andries 20 Aug. 2013, 16:31 Pregătiri, amicale
Sporting,** eșec la scor la Dorohoi!

Sporting Suceava a pierdut cu scorul de 0-4 (0-3) meciul amical susținut astăzi pe terenul formației FCM Dorohoi. Gazdele au intrat la pauză cu un avantaj de trei goluri, grație hattrick-ului semnat de Homneac, iar Amarinei a stabilit scorul final in minutul 67.

Sporting Suceava: Afloarei – Vitu, Kuruc, Daneliuc, Moldovan – Siminicariu, Gucianu, Vornicu, Longher – Ioancea, Cutaș. Au mai intrat Țibichi, Vicol, Scutar, Narcis Alexandru și Cosmin Alexandru.

Meciul de la Dorohoi a fost ultimul amical susținut în această vara de Sporting Suceava. „Alb-verzii” intenționau să programeze încă un test, vineri, cu Bucovina Frătăuți, însă cele doua formații se vor înfrunta până la urmă, duminică, în campionatul Ligii a IV-a.