„Șoimii” și-au ridicat moralul înaintea meciului cu liderul cu o victorie la scor într-un amical cu Zăbraniul

Marius ANGHEL 16 Mar. 2016, 11:48 Pregătiri, amicale

Amânată săptămâna trecută, disputa amicală dintre Victoria Zăbrani și Șoimii Pâncota s-a disputat marți seară. Început la ora 17:30, testul s-a desfășurat pe durata a 70 de minute, iar spre final gazdele au aprins și reflectoarele de pe arena din Zăbrani.

După un 0-1 la pauză, cu un gol semnat de Crișan cu capul, divizionara secundă s-a descătușat în partea a doua. „Dubla” lui Dragalina, Issa și Mandache au fixat rezultatul final la 1-5, după ce și Victoria a înscris pe final, din penalty, prin Pruteanu.

Cioară (Pașcalău 35) – Dan, Crișan, Dubeștean (Pavel 35), Farcaș (Mandache 35) – Gîlcă (Leucuța 35), Issa, Suciu, Pirtea (Vasi 35) – Dragalina, A. Mihai a fost echipa aliniată de Ionuț Popa, care a avut și atribuții de arbitru. Pentru echipa lui Leo Pința au avoluat și Ursoi și Ianc, jucători împrumutați până în vară la divizionara a patra de pe malul Mureșului.

Sâmbătă, de la ora 11:00, Șoimii Pâncota primește vizita, pe teren propriu, a liderului Chindia Târgoviște.

Sursa: Sport Arad