Slobozenii au trecut cu 2-1 de Dinamo II!

Marius ANGHEL 01 Mar. 2013, 13:21 Pregătiri, amicale
Slobozenii** au trecut cu 2-1 de Dinamo II!

Unirea Slobozia a bifat joi al treilea amical de la Modelu. Adversară i-a fost colega de serie, Dinamo II.

Dacă în campionat s-a terminat egal, 2-2, de această dată au învins elevii lui Dună. „Câinii mici” au deschis scorul, dar până la pauză slobozenii au egalat prin reușita tânărului Gabriel Lazăr. În repriza secundă, tot un tânăr a semnat golul desprinderii. Florinel Ibrian a marcat pentru 2-1 și a stabilit scorul final.

Marin Dună a început cu următoarea formulă: Baruch – Stan, Lazăr, Soare, Toma – Macare, Ivașcă – Roșu, Mihalcea, Ibrian – Jianu. Au mai jucat: Dobre, Negrea, Matei, Florea, Avram, Patrianca, Gheorghiu, D. Gheorghe.

Sâmbătă, Unirea joacă împotriva Gloriei Buzău și tot atunci se încheie și cantonamentul de la Modelu. Veste bună pentru jucători la care, conform antrenorului Marin Dună, a început să se simtă oboseala specifică acestor perioade de pregătire.