SC Bacău, victorie la limită în testul de la Târgu Neamț cu Petrotub

Marius ANGHEL 03 Aug. 2015, 11:58 Pregătiri, amicale
SC Bacău, victorie la limită** în testul de la Târgu Neamț cu Petrotub

SC Bacău a câștigat, sâmbătă, primul meci de verificare din stagiul de pregătire pentru noul sezon al Ligii 2, ediția 2015-2016. Jucătorii antrenați de Cristian Popovici s-au impus, la Târgu Neamț, în fața echipei din Liga 3 Petrotub Roman, cu scorul de 2-1 (2-0).

Partida amicală a avut două reprize distincte, prima fiind la dispoziția băcăuanilor, care au punctat prin Lucian Dumitriu (20) și Cătălin Vraciu (41 – penalty). În repriza secundă, Sport Club a avut în teren mulți juniorii, astfel că experiența acestora s-a văzut și pe tabelă, acolo unde oaspeții au reușit să puncteze o dată, însă insuficient pentru a obține cel puțin un rezultat de egalitate.

În perioada următoare, programul de pregătire al echipei SC Bacău va cuprinde câte două meciuri de verificare cu Ceahlăul Piatra Neamț (6 august – în deplasare, 15 august – acasă) și Rapid CFR Suceava (13 august – în deplasare, 22 august – acasă).