Satelitul Concordiei, la al doilea succes în 2015. Fratele lui Denis Lemac a reușit o dublă

Mihai Andries 26 Jan. 2015, 12:19 Pregătiri, amicale

Chiajna II a mai bifat o victorie în amicale, după succesul neașteptat de miercurea trecută, atunci când a învins echipa mare. Elevii lui Laurențiu Diniță au dispus sâmbătă cu 4-0 de revelația seriei a doua din Liga 3, CS Tunari. După prima repriză, care a durat 60 de minute, scorul a fost doar 1-0, prin golul reușit de Ciumacenco-

Dublă pentru fratele dinamovistului Lemac

Pe fondul schimbărilor efectuate de ambii tehnicieni, Tunariul apelând în partea a doua la mai mulți jucători aflați în probe, Chiajna II a mai punctat de trei ori. Eroul gazdelor a fost Brian Lemac (foto, dreapta), fratele dinamovistului Denis Lemac, venit în această iarnă la gruparea ilfoveană. Acesta a înscris de două ori, în timp ce Alin Răsdan și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor.

Următorul amical al echipei lui Diniță va avea loc la Chiajna, sâmbătă 31.01.2015, de la ora 11.00, cu Voința Snagov.

CONCORDIA II – TUNARI 4-0 (1-0) Ciumacenco, B. Lemac 2, A. Răsdan

Chiajna II R1: Gudea – Calu, Fl. Ilie, Cr. Albu, V. Savu – Ciumacenco, Novacek (”35 Kofi Twumasi), R. Moldovan, Răducanu – V. Militaru, Fl. Anton.
Chiajna II R2: Cojocariu – Vartanian, A. Șerban, Kwadwo Twumasi, Fota – Al. Spataru, Kofi Twumasi (”70 Bustei), Mamadou, A. Răsdan – B. Lemac, C. Ionică.
Tunari: A. Neagu – Mih. Gheorghe, R. Drăgan, M. Ardeleanu, Cr. Frunză – Ciocănaru, Șelaru, Căt. Ivan, I. Mocanu – Cr. Panait, Al. Badea. După pauză au mai intrat Craiu și o serie de jucători aflați în probe

Au arbitrat: M. Bârsan – R. Ghinguleac, B. Gheorghe