Satelitul Chiajnei a spulberat Voința Snagov cu un set la doi

Mihai Andries 02 Feb. 2015, 22:59 Pregătiri, amicale
Satelitul Chiajnei a spulberat** Voința Snagov cu un set la doi

Sâmbătă dimineață, după două reprize a câte o oră fiecare, Concordia II s-a impus clar în fața Voința Snagov, cu scorul de 6-2. Prima repriză a fost fără istoric, gazdele marcând de patru ori, după ce au ratat de cel puțin tot atâtea ori marcarea altor goluri. Albu a deschis scorul de la punctul cu var, apoi Georgian Anton a făcut dubla, iar Răducanu a închis tabela la pauză.

Pentru Snagov a marcat un japonez

După reluare, Silviu Radu a redus din diferență, dar Chiajna II a mai marcat de două ori, prin Muscalu și Militaru. Ultima reușită a venit de la niponul Hiroki, care a șutat defectuos de la 35 de metri, însă a nimerit vinclul porții lui Alex Costache.

VEZI O GALERIE FOTO DE LA CHIAJNA II – VOINȚA SNAGOV 6-2

În altă ordine de idei, Laurențiu Diniță a testat sâmbătă patru noi jucători: Braga – un fost junior al Stelei, Dufuor – revenit din Germania, Filip Morar – venit de la Honved și Alberto Muscalu – ultima dată la Metaloglobus. Dintre aceștia, doar ultimii doi au fost păstrați și pentru meciul de miercuri, cu Unirea Slobozia, programat la ora 12.

CONCORDIA II – VOINȚA SNAGOV 6-2 (4-0) Albu – pen., G. Anton 2, Răducanu, Muscalu, V. Militaru / Slv. Radu, Hiroki

Chiajna II: M. Voicu (’40 Al. Costache) – Calu, Cr. Albu, Fl. Ilie, Val. Savu – Ciumacenco, Momodou Jallow, Kofi Twamusi, V. Răsdan – G. Anton, Răducanu. Au mai jucat: Al. Costache (’80 Cojocariu) – Vartanian, A. Șerban, Kwadwo Twamusi, Fota – Braga (’90 Dufuor), Bustei (’90 A. Stoica), Novacek, Al. Muscalu – V. Militaru, F. Morar

Snagov: Alex Radu – Dr. Matei, Balasa, Bărcănescu, Snagoveanu – Luca, Fl. Anton, Dr. Florea, Buduroi, B. Matei – I. Mihai
Au mai jucat: Grancea – Silviu Radu, Drăgăniță, Nemeș, Vlad, Cl. Tache, Nițu, Harasima Hiroki, Gheorghe Marius, Bălan