Săgeata s-a impus cu 5-1 în fața echipei lui Dorel Zaharia

Reunită miercuri, echipa Săgeata Năvodari a disputat duminică primul amical al perioadei de pregătire a acestei veri. Fosta prim divizionară a învins pe teren propriu, cu scorul de 5-1, formația tulceană de Liga a IV-a, Granitul Babadag.

Golurile au fost marcate de I. Constantin în minutul 30, Ciochină în minutele 47, 65, 80 și Gallego Fernandinho în minutul 88, respectiv Petre Costel în minutul 90.

Antrenorul Săgeții, Cătălin Anghel, a folosit mai mulți jucători tineri aflați în probe la formația din nordul Litoralului.

Săgeata Năvodari: Ormenișan, Eddy – Simon Năstase, Alemao, Dunjic, Vieru, Cazan, Guillerme, I. Constantin, M. Roman, Nicoară, Dodo. În repriza secundă au mai evoluat: Boritz, Iliescu, Bădulescu, Eloy, Gallego Fernandinho, Ciochină.

Următoarele meciuri de pregătire pentru Săgeata sunt programate tot la Năvodari, vineri, 25 iulie, cu Delta Dobrogea Tulcea și miercuri, 30 iulie, cu FC Farul Constanța.