Săgeata a executat Concordia!

Marius ANGHEL 12 Oct. 2012, 21:51 Pregătiri, amicale
Săgeata** a executat Concordia!

Divizionara secundă Săgeata Năvodari a disputat vineri seară, în nocturnă, o partidă de verificare cu echipa de Liga I, Concordia Chiajna.

După un meci disputat, dominat pe final de Săgeata, echipa dobrogeană s-a impus clar cu 3-0 (0-0). Golurile oaspeților au fost marcate de Bogdan Oprea în minutul 60 și de Dejan Pecarov în minutele 72 și 86.

Antrenorul Aurel Șunda a început meciul cu: Gordin – Goșa, Tudorache, S. Bar, Chețan, V. Apostol, Diaby, Tigoianu, Șicu, Jianu, D. Zaharia. În repriza secundă au mai evoluat: Fl. Olteanu – Mușuroaia, L. Rusu, B. Oprea, Pecarov, Muscă, R. Dumitru, Șamata și Ismail.

La Săgeata a jucat 45 de minute și mijlocașul ivorian, Ismail, aflat în probe.

Jucătorii au primit liber până luni când va începe pregătirea meciului cu liderul clasamentului, Sportul Studențesc.