Ripensia și-a făcut rodajul cu Centrul Național de Pregătire Timișoara, într-un nou amical

Marius ANGHEL 20 Mar. 2019, 17:48 Pregătiri, amicale
Ripensia și-a făcut rodajul** cu Centrul Național de Pregătire Timișoara, într-un nou amical

Ripensia Timișoara a jucat astăzi un meci de verificare din seria „tradițională” a celor cu Centrul Național de Pregătire Timișoara, echipă de jucători care în vară vor termina majoritatea junioratul. Elevii lui Alexandru Pelici s-au impus cu 3-0 în testul desfășurat pe terenul din Ciarda Roșie.

S-au jucat trei reprize, primele două de 30 de minute și ultima de 40, cu pauze de câteva minute între ele. Ripensia a marcat toate golurile din faze fixe, penalty, corner și lovitură liberă. Primul a venit la reluarea jocului cu a doua repriză, după un penalty transformat de Andrei Dumiter. Până s-a terminat și a doua repriză, Stoica s-a înscris și el pe lista marcatorilor. În ultimul minut, a marcat și Claudiu Apro.

Ripensia: Păduraru – Ad. Popa, Tînc, Apro, C. Toma – Anghelina, Zaluschi – Monea, C-tin. Stoica, Dumiter – Oct. Drăghici
Au mai intrat: Stoi, Chera, Mansour, Al. Popovici, Hecsko, Țieranu, Istrătescu, Străuț, Burdeț și Dobie

CNPT: Pădure – Stoianovici, Goța, Coroiu, Popa – D. Casian, Pop, Lazăr – Gâdea, Pițigoi, Șimăndan
Au mai intrat: Matenciuc, Andreca, Cin, Firca, Kecskes și Feti

În campionat, Ripensia joacă sâmbătă, de la ora 11:00, la CS Balotești, în cadrul etapei a 26-a. Timișorenii sunt pe locul 11, cu 29 de puncte.