Recital de goluri dat de FC Maramureș Baia Mare

20 Jul. 2012, 19:40 Pregătiri, amicale

Echipa noastră a disputat ieri seară un meci amical cu proaspăt-promovata în Liga a III-a, Plimob Sighetu Marmației. Echipa noastră s-a impus mai mult decât clar, învingând cu scorul de 10-0. Golurile echipei noastre au fost marcate de de V. Pop 2, Mariș, F. Achim 3, Negrea, De Rosa, Deac și P. Achim. Meciul s-a disputat pe durata a 3 reprize a câte 35 de minute.
Antrenorii Romulus Buia și Ciprian Dorobanțu au folosit următoarele echipe :
Repriza I – Danciu – Mateaș, Istrofor, Toma, Szabo – M. Feraru, Dîrle, Urs, De Rosa – Mariș, V. Pop
Repriza II – Danciu (Olaru) – Duruș, Faye, Hodor, De Rosa – Moiș, Negrea, Giurgiu, Palcu – Deac, F. Achim
Repriza III – Olaru – P. Achim, Mureșan, David, Ignat – Giurgiu, Dârlea, Palcu, Haiduc – Deac, F. Achim

În acest meci au evoluat 2 jucători aflați în probe. Bogdan Petru Palcu (UTA Arad) și Giurgiu (FC Viorel Mateianu).

Următorul meci al echipei noastre este mâine de la ora 10:00, împotriva echipei Luceafărul Oradea.

Sursa: FC Maramureș