Rapidul a făcut instrucție cu Foresta Mălina, 7-3

11 Aug. 2012, 11:50 Pregătiri, amicale

Amical cu zece goluri pe stadionul Areni, acolo unde, ieri, s-au infruntat Rapid Suceava si Foresta Malini. Echipa antrenata de Ovidiu Murariu s-a impus in final, in fata divizionarei a patra, cu scorul de 7-3. Gruparea „ceferista” a punctat prin autogolul lui N. Ailenei (’12), la care s-au adaugat reusitele semnate de Homneac (’40), Negru (’47), Marinkovic (’60), Moldovan (’66), Golofca (’77) si Suleru (’86). De partea opusa, oaspetii au redus din diferenta prin dubla lui Aileni (’15, ’65) si golul lui Cristea (’68).

Cu ocazia amicalului de ieri, Ovidiu Murariu i-a titularizat in premiera pe Jan Turita (Sporting Suceava), Tudor Homneac (FC Botosani), Sascha Marinkovic (Viitorul Constanta) si Vlad Gheorghiu (Csm Pascani).

Mircea Negru a parasit terenul accidentat in minutul 60 al intalnirii, dupa o secerare grosolana in careu.

Rapid Suceava (prima repriza): Turita – Balan, Fl. Plamada, Velescu, Semeghin – I. Plamada, Gheorghiu, Negru, Arotaritei – Homneac, Marinkovic.

Rapid Suceava (repriza secunda): Preda – Bosancu, Hrimiuc, Sava, Spatar – Golofca, Stanescu, Duman, Suleru, Moldovan – Negru. Au mai evoluat: Pascal si Sabie.

Sursa: Gazeta de Suceava