Rapidul a dezmembrat Axintele în 46 de minute!

Mihai Andries 24 Aug. 2013, 17:37 Pregătiri, amicale

Formația Rapid a câștigat, sâmbătă, cu scorul de 4-1, partida amicală disputată în deplasare cu Viitorul Axintele, echipă aflată în Seria a II-a a Ligii a III-a. Pentru formația giuleșteană au marcat Ioniță II (2), Ciolacu și M. Stoica, ultimul gol al rapidiștilor fiind consemnat în minutul 46. Unica reușită a gazdelor i-a aparținut lui Bucă, acesta transformând un penalty în repriza secundă.

Unsprezecele de start al echipei Rapid a fost următorul: Drăghia – Voicu, Iacob, Lung, N. Vasile – Negru, Coman – Doman, Ioniță II, M. Stoica – Ciolacu. Pe parcursul meciului au mai intrat Plopeanu, Ad. Grigore, Păun, A. Matei, Martin, Tânc, Lupu, Cr. Matei.

Axintele au evoluat cu Dănciulescu – S. Vasile, S. Bucă, B. Matei, Bogorodiță – Mihalache, Șelaru, G. Dumitrescu, Robu – Măzărache, Novac. Au mai jucat: C. Popescu – Luca, Gheorghiu, Fătu, Badea, Chiva.

În această partidă, formația giuleșteană a fost condusă de pe bancă de secundul Florea Drăghici, antrenorul principal Sandu Tăbârcă fiind plecat din țară.