Rapid a remizat în primul meci al cantonamentului din India, cu Volyn Luțk. Echipa folosită de Dan Alexa

Marius ANGHEL 08 Feb. 2016, 10:29 Pregătiri, amicale

FC Rapid a terminat, duminică, la egalitate cu echipa ucraineană Volyn Luțk, scor 1-1, în prima partidă din turneul de pregătire de la Kozhikode (India). Tudoran a deschis scorul, în minutul 12, după ce a primit o pasă de la Martin, iar Memeșev a egalat în minutul 58.

Formula folosită de antrenorul Dan Alexa: Drăghia – Kusnir, Avrămia, Robuste, N. Vasile – R. Costin, Trandu – I. Popa, N’Koyi, Tudoran – Martin. Au mai intrat: Raiciu, V. Morar și Potecea.

Partida cu Volyn este prima dintre cele minimum trei pe care giuleștenii le vor disputa în turneul din India. Rapid face parte dintr-o grupă cu Volyn Luțk, echipa sub 23 de ani a clubului englez Watford și, de asemenea, formația sub 23 de ani a clubului brazilian Atletico Paranaense.

Programul Rapidului în India:

7 februarie: Rapid – Volyn Luțk 1-1
9 februarie: Watford U23 – Rapid
13 februarie: Atletico Paranaense U23 – Rapid

Cealaltă grupă cuprinde naționala U23 a Argentinei, echipa sub 23 de ani a clubului german TSV 1860 Munchen, Shamrock Rovers (Irlanda) și Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina).

Semifinalele turneului se desfășoară pe 18 și 19 februarie, iar finala pe 21 februarie.