Rapid a obținut doar un egal în amicalul cu FCM Dorohoi!

Marius ANGHEL 26 Jan. 2013, 17:16 Pregătiri, amicale
Rapid a obținut doar un egal** în amicalul cu FCM Dorohoi!

Rapid CFR Suceava a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul amical disputat astăzi, pe terenul lui FCM Dorohoi. Sucevenii au deschis primi scorul prin Ionuț Plămadă, în minutul 10, în timp ce gazdele au egalat cu puțin timp înainte de pauză, în minutul 40, prin Bordeianu.

FCM Dorohoi I: Prisaca (Afloarei) – Darvariu, Cososchi, Halip, Ursachi – Filip, Orasanu, Bordeianu – Vrabie, Sandu, Paval.
FCM Dorohoi II: Rohetki (Listaru) – St. Nicolae, Luca, Ionescu, Maxim – Ghiviziu, Filip, Bordeianu, Barabas – Paval, Grumezescu.

Rapid Suceava: Zavoi – Balan, Lozneanu, Sava, Semeghin – Chisu, Cainari, Sumanariu, Arotaritei – Caragea, I. Plamada. Au mai intrat: Dobos, Spatar, Negru, Apetrei, Vornicu, Costan, Lutac, Hantari, Cerlinca si portarul Nica (grupa juniori B). Restul jucatorilor din lot au fost invoiti din motive medicale sau pentru examene.

„Pentru primul amical, sunt foarte mulțumit de felul în care s-au comportat băieții. Puteam să câștigăm acest meci, însă una peste alta sunt mulțumit”, a declarat Vespazian Colban, antrenorul principal al FCM Dorohoi.

Pana la plecarea in cantonamentul de la Vatra Dornei, programata pentru miercuri, Rapid vrea să-și completeze lotul cu alti trei jucatori: Chitoasca (Ceahlaul), Ferariu (Sporting) si M. Bordeianu (Dorohoi).