Popa și Miculescu, printre marcatorii echipei UTA în amicalul cu selecționata U23 a Aradului

Marius ANGHEL 29 May. 2019, 15:12 Pregătiri, amicale
Popa și Miculescu,** printre marcatorii echipei UTA în amicalul cu selecționata U23 a Aradului

UTA și-a testat o parte dintre jucătorii pe care îi are în lot într-un meci amical desfășurat marți, la arena Motorul, contra unei selecționate Under 23 a județului Arad, informează Sport Arad.

Din echipa „Bătrânei Doamne” au făcut parte doar trei seniori: El Hasni, Cristinel Matei și Bodo Kanda, însă au fost utilizați și mai mulți tineri jucători care joacă în meciurile din Liga 2, ca Răzvan Ivan, Rafael Iuga, Damian Isac, Albert Stahl, David Popa sau David Miculescu.

La pauză, tabela arenei Motorul a arătat 1-0, după reșita lui David Popa, însă în partea secundă s-au mai înscris alte trei goluri, pentru un 4-1 în favoarea utiștilor. Au marcat David Miculescu, Andrei Merian și Petre Rădulescu, respectiv Vlăduț Stanciu.

UTA (prima repriză): Zamfir – Rz. Ivan, El Hasni, R. Iuga, Mohaci – Isac, Crăciun – Stahl, Matei (Vulturar), Kanda – Dav. Popa
UTA (repriza a doua): Zamfir – Haloș, Salka, Pașcu, Mohaci – Cocriș, Vulturar – A. Gavrilă, Rădulescu, Merian – D. Miculescu

Selecționata Under 23 Arad: Găină – Toader, Țugulescu, Karmanoczy, Aldan – Ciurdaru, Simion – S. Balaci, Pirtea, Mandache -Stnaciu
Au mai jucat: Filimon – Pașca, Șerban, Țica, Belei, Ujoc, Politic, F. Bogdan, Negrea

Altfel, UTA joacă în campionat vineri, de la ora 16:30, la CS Mioveni. Echipa arădeană ocupă locul 10 cu o etapă înainte de finalul sezonului, cu 47 de puncte, și are posibilitatea să urce cel mult pe poziția a 8-a.