Poli – FC Zestafoni 3-0 Și-au luat revanșa contra campioanei Georgiei

06 Feb. 2012, 14:52 Pregătiri, amicale
Poli - FC Zestafoni 3-0** Și-au luat revanșa contra campioanei Georgiei

Astăzi, de la ora 14:30, FC Timisoara dispută în cantonamentul din Spania al doilea meci din cadrul „Marbella Cup Costa del Sol 2012”. După 0-5 cu Lech Poznan, formația bănățeană dă piept cu campioana Georgiei, FC Zestafoni, trupa care în prima rundă a competiției a suferit și ea o înfrângere neplăcută, 1-5 cu Rubin Kazan.

În funcție de rezultatul meciului cu FC Zestafoni, vom afla și oponentul timișorenilor din ultima rundă a turneului, de pe 9 februarie.

COMENTARIUL LIVE

â–ºUrmătorul adversar al lui Poli din cadrul turneului „Marbella Cup Costa del Sol 2012” va fi TSKA Moscova.

â–ºMin 90 Final de meci. Poli și-a luat revanșa după înfrângerea uscurătoare cu Lech Poznan.

â–ºMin 82 3-0 Intrat de 3 minute, Popovici marchează din 6 metri lateral stânga după o acțiune personală

â–ºMin 81 ⇔ Iese Axente și intră Boștină

â–ºMin 79 ⇔ Iese Goga și intră Popovici

â–ºMin 71 Axente reia cu capul din 8 metri pe lângă poartă după un corner bătut de Chiș. După câteva momente mingea ajunge la Chiș, la 7 metri de poartă, dar balonul șutat de acesta trece peste transversală

â–ºMin 66 ⇔ Cârstea îi lasă locul în teren lui Ricketts

â–ºMin 64 ⇔ Iese Fuchs și intră Chiș

â–ºMin 51 Mare ocazie de gol pentru Poli. Fuchs ratează incredibil din 6 metri

â–ºMin 46 A început a doua repriză

â–ºMin 46 ⇔ Zaluschi a intrat în locul lui Gorobsov

â–ºMin 45 Pauză. Poli conduce cu două goluri, ambele reușite în urma combinației dintre Goga și Axente, al doilea în rol de marcator

â–ºMin 41 Goga este blocat de portar la 12 metri după o acțiune personală de contraatac

â–ºMin 40 2-0 Axente punctează din apropierea porții după o fază creată de Goga

â–ºMin 21 Pătraș execută o lovitură liberă de pe partea dreaptă, însă mingea ocolește de puțin spațiul porții

â–ºMin 17 Kirev respinge în corner un șut trimis la colțul scurt de Gigarashvili

â–ºMin 12 1-0 Axente înscrie din centrul careului după o pasă excelentă a lui Goga

â–ºMin 8 Șut al lui Cârstea de la 16 metri reținut de portar

â–ºMin 7 Gorobsov bate o lovitură de la 25 metri în brațele portarului

â–ºMin 5 Cârstea cade într-un duel în careu, dar arbitru nu consideră că se cuvine acordarea unui penalty

â–ºMin 1 A început meciul

â–ºValentin Velcea a aliniat următoarea formulă de start: Kirev – Belu, Mera, Ilie, Pătraț – Fuchs, Gorobsov, Poparadu – Goga (cpt), Axente, Cârstea