Ploaie de goluri împotriva Ștefăneștiului

09 Feb. 2012, 15:10 Pregătiri, amicale

În al doilea amical din această săptămână, FC Argeș a făcut instrucție cu formația din Liga a IV-a Viitorul Ștefănești. Elevii lui Viorel Dumitrescu au învins cu 9-0, la pauză scorul a fost 4-0. În prima repriză au punctat Ivănică (2), Alin Popa și Robert Stancu, în timp ce la reluare și-au mai trecut numele pe lista marcatorilor și Dulcea, Beuran, Ionuț Niculae și Florin Anghel (2).

FC Argeș (prima repriză): Rusandu – Tudor, Ionescu, Botea, Gherase – Alin Popa, Cârstoiu, Negoiță, Marius Ion – Ivănică, Roland Stănescu. A mai intrat Robert Stancu în locul lui Ionescu, fundașul fiind eliminat.
FC Argeș (repriza a II-a): Fundulea – Garnita, Wallace, Lisandru, Briceag – Beuran, Răuță, Bazzi, Niculae Ionuț – Dulcea, Anghel

Sâmbătă, FC Argeș va juca un nou meci de verificare, de această dată în compania bucureștenilor de la Juventus. Partida se va disputa la Bradu, de la ora 12:00.

Articol și foto de Andrei Zevedei (Sport Argeș)