Ploaie de goluri cu Chiajna! Vâlcea a fost egala ilfovenilor până la pauză

11 Feb. 2012, 15:09 Pregătiri, amicale

Zece goluri s-au înscris azi în al treilea amical pe care formația lui Marius Mitu l-a disputat în cantonamentul din Antalya, împotriva prim-divizionarei Concordia Chiajna. Partida s-a desfășurat la Belek, pe terenul hotelului Cornelia Diamond, acolo unde este cantonată formația ilfoveană.

Deși în prima parte a jocului elevii lui Mitu au jucat de la egal la egal cu trupa de lângă Capitală, scorul pauzei arătând 3-3, în cele din urmă au fost învinși cu scorul de 6-4. „Dubla” lui Ene din minutele 23 și 35 nu a fost de ajuns pentru a ține pasul cu echipa lui Laurențiu Reghecampf. Celelalte goluri ale CSM-ului au fost marcate de Văduva (44) și de jucătorul din Coasta de Fildeș aflat în probe la CSM Râmnicu Vâlcea, Gomis.

Împotriva Concordiei Chiajna, Mitu a început în formula: Tufiși- Zaharia, Kalai, Eremia, Vătăjelu – Vasile, Nicolae, Pîrvu, Ene – Gogoșoiu, Văduva. Pe parcursul jocului au mai evoluat: Chiriță, Popescu, Stoica, Vizitiu, Ionescu, Dalu, Gomis și Emanuel.

Pentru Concordia Chiajna au marcat Chițu (6), A. Popa (12), Muzac (35), Teuț (48), Ilie Iordache (57) și Damian (58)

Concordia Chiajna: Kolev – Krumov, Mamele, Lanchev, Paulinho – A. Popa, Chițu, Muzac, R. Iancu – Teuț, Ilie Iordache
Au mai jucat: Silviu Pană, Damian